Logo

SPONSOR

GULDSPONSORER
SLETTEN SAILING TEAM
2016

CONECTIVO HOLDING
SØLVSPONSORER
SLETTEN SAILING TEAM
2016




Sletten Bådeklub søger sponsorer til Sletten Sailing Team

Bliv sølv- eller guldsponsor.

Sølvsponsor 2016 med et sponsorbidrag på mellem kr. 5.000 og kr. 24.999 årligt.

Guldsponsor 2016 med et sponsorat på kr. 25.000 eller mere årligt. .



Klik her for at oprette en profil
 
 Året 2015:                                Placering:
 
3-8    marts   Bodrum, Tyrkiet                           Opti A               29. Jonas Ullmann (124 deltagere) 
 
 
2-5    april     Gardasøen, Italien                        Opti A              19. Anton K. Andersen (677 deltagere)
                                                                                                   490. Silje Cerup Simonsen             
                                                                                                   652. Astrid Marie Frandsen
 
                                                                           Cadetti              83. Carl Emil Sloth  (187 deltagere)
                                                                                                   155. Victor Melchior
                                                                                                   184. Valdemar Bojsen Møller
 
3-6    april     Braassemermeer, Holland            Opti A              57. Jonas Ullmann (152 deltagere)
 
 
17-19 april   Stenungsund, Sverige                    Opti A              52. Carl Emil Sloth (118 deltagere)
                                                                                                     99. Victor Melchior 
 
                                                                            Zoom                 7. Jonas Ullmann (36 deltagere)
 
 
 2-3 maj      Esrum Sø rangliste 1                       Zoom8               5. Jonas Ullmann (36 deltagere)
 
 
9-10 maj     Vallensbæk, 1. rangliste                  Opti A                2. Anton K. Andersen (72 deltagere)                   
                                                                                                     48. Carl Emil Sloth
                                                                                                     59. Silje Cerup-Simonsen
                                                                                                     72. Albert Weber
 
                                                                           Opti B               14. Astrid Marie Frandsen (19 deltagere)
 
                                                                           Zoom                  5. Jonas Ullmann (34 deltagere)
 
 
14. maj      Boatflex Opti Cup                           Opti A                 3. Anton K. Andersen (13 deltagere)
                                                                                                    12. Carl Emil Sloth 12. plads
 
                                                                          Opti B               12. Astrid Marie Frandsen (15. deltagere)
 
                                                                          Opti C               10. Victor Melchior (38 deltagere)
                                                                                                    17. Florien Veerbek Hougaard
                                                                                                    23. Marcus de Leeuw
                                                                                                    28. Valdemar Bojsen-Møller
                                                                                                    34. Caroline Lunøe Petersen
                                                                                                    37. Andreas Freytag Larsen
 
                                                                           29er                  2. Victor & Oskar Frost
 
 
 22-24 maj   Kerteminde, 2. rangliste               Opti A              17. Anton K. Andersen (108 deltagere)
                                                                                                   74. Carl Emil Sloth
                                                                                                   85. Silje Cerup-Simonsen 
 
                                                                          Opti B              17. Astrid Marie Frandsen  (44 deltagere)
 
                                                                          Opti C                1. Victor Melchior  (45 deltagere)
                                                                                                   30. Marcus de Leeuw
                                                                                                   37. Valdemar Bojsen-Møller
                                                                                                   38. Andreas Freytag Larsen
 
 
6-7 juni  YF Furesøen, 3. rangliste                  Opti A                 1. Anton K. Andersen (74 deltagere)
                                                                                                   46. Silje Cerup-Simonsen
                                                                                                   54. Carl Emil Sloth
                                                                                                   69. Albert Weber
                                                                                                   74. Astrid Marie Frandsen
 
                                                                         Opti B               19. Victor Melchior (26 deltagere)

                                                                         Opti C-ny            7. Noah Davidsen (23 deltagere)
 
                                                                         Opti C                 3. Valdemar Bojsen-Møller (41 deltagere)
                                                                                                   21. Andreas Poulsen 
                                                                                                   29. Anton Bruun
                                                                                                   39. Carl Emil Weber
                                                                                                   40. Andreas Freytag Larsen
 
 
 
13. juni  Skovser Cup, Skovshoved                Opti A                 4. Anton K. Andersen (24 deltagere)
                                                                                                   11. Carl Emil Sloth
                                                                                                   21. Silje Cerup-Simonsen
                                                                                                   24. Astrid Marie Frandsen
 
                                                                         Opti B               10. Victor Melchior (22 deltagere)
 
                                                                         Opti C               12. Marcus de Leeuw (35 deltagere)    -  1. pind
                                                                                                   17. Andreas Poulsen
                                                                                                   30. Andreas Freytag Larsen
                                                                                                   34. Anton Bruun
 
19-26 juli Opti NM Finland                           Opti A pige         58. Silje Cerup-Simonsen (76 deltagere)
                                                                                                   74. Astrid Marie Frandsen
                                                                                   dreng       79. Carl Emil Sloth (91 deltagere)
                                                                                                                                                                                         
 
9. august  Espergærde Cup                            Opti B                   3. Victor Melchior (9 deltagere)               1. pind
 
                                                                       Opti C                   3. Caroline Lunøe Petersen (22 deltagere)  1 pind
                                                                                                   11. Florien Veerbek Hougaard
 
15. august SB Klubmesterskab                     Opti A                   1. Carl Emil Sloth - opti A klubmester Sletten 2015
                                                                                                    2. Jonas Ullmann
                                                                                                    3. Albert Weber
 
                                                                      Opti B                   1. Victor Melchior - opti B klubmester Sletten 2015
                                                                                                    2. Valdemar Bojsen-Møller
 
                                                                      Opti C                   1. Marcus de Leeuw - opti C klubmester Sletten 2015
                                                                                                    2. Florien Veerbek Hougaard
                                                                                                    3. Caroline Lunøe Petersen
 
 
                                                                      29er                       1. Magnus Tempels Sandfeld / Christian Kragh Jespersen 29er klubmestre Sletten 2015
                                                                                                    2. Victor & Oscar Frost 
                                                                                                    3. Louis Jespersen / Frederik Pagh
 
 
23. august Sletten Cup                                 Opti A                   11. Carl Emil Sloth (18 deltagere)
                                                                                                   12. Silje Cerup-Simonsen
                                                                                                   15. Astrid Marie Frandsen
                                                                                                   17. Albert Weber
 
                                                                      Opti B                    9. Victor Melchior (18 deltagere)
                                                                                                   17. Valdemar Bojsen-Møller
 
                                                                      Opti C                    3. Marcus de Leeuw (48 deltagere)  -   2. pind
                                                                                                     4. Florien Veerbek Hougaard - 1. pind
                                                                                                   10. Caroline Lunøe Petersen - 2. pind
                                                                                                   21. Carl Emil Weber
                                                                                                   32. Andreas Runge Poulsen
                                                                                                   37. Andreas Freytag Larsen
                                                                                                   39. Thomas Veenman Jensen
                                                                                                   43. Jesper Veenman Jensen
                                                                                                   44. Victoria Vestergaard
                                            
                                                                      Zoom                     2. Jonas Ullmann (12 deltagere)
 
                                                                      29er                       1. Magnus Tempel Sandfeld/Christian Kragh Jespersen (6 deltagere)
                                                                                                    2. Victor & Oscar Frost
                                                                                                    4. Louis Jespersen / Frederik Pagh
                                                                                                    6. Philip Saabye / Magnus Dahl
 
25. aug - 5. sep Opti VM Polen                    Opti A                160. Anton K. Andersen (275 deltagere)
 
 
 28-30 august   Egå 4. ranglistestævne         Opti A                  24. Carl Emil Sloth (59 deltagere)
                                                                                                  
 
                                                                      Opti B                    1. Victor Melchior (14 deltagere)   -  2. pind
                                                                        
 
                                                                      Opti C                    1. Marcus de Leeuv (18 deltagere)   -  3. pind
                                                                                                     2. Caroline Lunøe Petersen - 3 pind
                                                                                                   16. Andreas Freytag Larsen
 
 
11-13. september Sønderborg 5. rangliste   Opti A                   33. Carl Emil Sloth
                                                                                                   36. Silje Cerup-Simonsen
                                                                                            
 
                                                                      Opti C                    1. Marcus de Leeuw   4. pind
                                                                                                     4. Florien Verbeek Hoougaard - 2. pind
 
 
25-27. september Harboe Cup 6. r
Banner